O nás

Jana Halamová

Fyzioterapiu som si vybrala, pretože je to odbor, ktorý sa zaoberá komplexnosťou ľudského tela a pohybu. 

Pohyb je prirodzenou súčasťou života. A na to, aby sme dokázali vykonávať zdravý pohyb, potrebujeme zdravé telo. Našou úlohou je pomôcť klientom správne nastaviť tento komplexný systém, ktorý tvorí naše telo a pomôcť im udržať ho v zdravom chode. Stačí, aby sa v tele rozladila jedna časť a trpí celý organizmus. Fyzioterapia nám môže pomôcť nájsť to, čo je vychýlené a upraviť to. 

Toto je dôvod, pre ktorý ma práca baví. Pohyb by mal prinášať radosť, nie bolesť. Rada budem sprevádzať každého, kto sa rozhodne zlepšiť u nás svoje zdravie. 

Henrieta Jablonská

Ahoj, volám sa Henrieta Jablonská a už od detstva som chcela robiť NIEČO s pohybom, čo by ľuďom pomohlo v ich zdraví. No a nakoniec som vyštudovala filozofickú fakultu. Úplne mimo toho, čo teraz robím.

Po vysokej škole som sa išla „zotaviť“ na dvojmesačnú brigádu do špičkového rehabilitačno-športového zariadenia, akože robiť rozcvičky športovcom. Nakoniec som tam dobrovoľne zamrzla na päť rokov. Veľmi veľa som sa tam naučila, prešla som všetkými oddeleniami, urobila si množstvo odborných kurzov o cvičeniach, masážach a iných terapiách. Aj napriek vedomostiam som ale v stále nebola uznávaná v zdravotníckej komunite. To ma vyprovokovalo, aby som si urobila univerzitné vzdelanie v obore fyzioterapia. Bolo to moje najlepšie rozhodnutie v mojom profesijnom živote, lebo som prepojila praktické skúsenosti z kurzov s vyšším teoretickým vzdelaním.Po čase sme si s manželom založili vlastné súkromné regeneračno-rehabilitačné stredisko, kde fungujeme doteraz.

A tak sa splnil môj sen z detstva. Už dvadsať rokov sa venujem tomu, čo ma baví: pomáham ľudom ZDRAVÝM POHYBOM.

Peter Jablonský

Venujem sa problematike chrbtice a kĺbov zhruba 40 rokov, pracoval som vo vrcholových strediskách športu a videl som, že tam niečo chýba.
Boli to cielené regeneračné cvičenia.

Asi pred 30 rokmi som si spravil úraz pri tréningu a nevládal som zdvihnúť ruku. Trvalo to asi pol roka, nič som nerobil, len som čakal, kedy ma to prejde (bolo to pre mňa pohodlné – klamal som sám seba, že to prejde) a nič. Začal som cielene cvičiť a bolesť ustupovala a zlepšovala sa aj pohyblivosť. Po čase som hýbal rukou v celom rozsahu a bez bolestí, nebral som lieky ani obstreky a injekcie. Začal som to používať v praxi a všetko išlo lepšie, v prvom rade cieleným pohybom a prepojením fyzioterapie s pohybom + zmenou denných pohybových návykov (nastavenie – sedenie, chodenie, státie a bežná pracovná činnosť).
Vytvoril som diagnostiku BODY-ANALYZER kde riešime človeka ako celok od postavenia členkov, kolien, panvu, chrbticu, ramená a hlavu.

Vladimír  Dúbravský

Volám sa  Vladimír  Dúbravský a  už viac ako 15 rokov sa zaoberám  cvičeniami a regeneráciou tela. Myslím si, že pohyb je radosť  a prejav harmónie a zdravia. Ale ako sa hýbať  správne, aby bol pohyb naozaj prospešný? A čo robiť v prípade ak sa harmónia a zdravie naruší?

Takéto otázky som si kládol v začiatkoch. Nebolo by skvelé, keby existoval  jeden zázračný systém, ktorý pomôže pri všetkom. No bolo.  Zorientovať sa v neprebernom množstve rôznych systémov  a ako vybrať ten,  ktorý pomôže  je dosť náročné. Skúste hádať, k akému záveru som prišiel. Možno teraz mnohých sklamem, no skúsenosti mi ukázali, že žiaden „všeliek“  neexistuje.  Najlepšie výsledky sa dosiahnu tak, že sa najprv zistia príčiny, ktorých väčšinou býva viac a následne sa vyberú pohybové aktivity aj z viacerých systémov, ktoré navrátia stratenú rovnováhu a harmóniu v človeku. Pri tom všetkom nesmieme zabúdať, že telo je jeden celok, pretože problémy s krkom nám môžu spôsobovať aj ploché nohy a cviky pri bolestiach krku nájdené niekde na internete nám neodstránia príčinu ani bolesti. Preto je potrebná pomoc pri hľadaní cesty, ktorá  vás  znova privedie k stratenej rovnováhe a harmónii.

Hľadanie tejto cesty považujem za svoje poslanie. A vašu prinavrátenú radosť z pohybu za moju odmenu.

Peter Plavec

Pred niekoľkými rokmi som mal úraz s ľavým ramenom. Pri preskúšaní z pohybovej zdatnosti, bol som profesionálny vojak, mi pri hádzaní granátom zrazu puklo v ramene a pocítil som v ňom bolesť.

Keďže som takých problémov pri aktívnom športe mal niekoľko, myslel som si, že je to len nejaké natiahnutie a po čase to prejde. Lenže som zistil, že som sa veľmi mýlil. V ramene som si natrhol väzivo a pobolievalo ma asi 6 mesiacov, hybnosť v ramene sa zhoršovala a musel som vyhľadať odbornú pomoc. Pomohli mi fyzioterapeuti cvikmi, po ktorých sa mi hybnosť ramena veľmi zlepšila. Toto zamestnanie ma veľmi zaujalo a po ukončení mojej vojenskej kariéry som sa zameral na regeneráciu tela, pretože som chcel tiež pomáhať ľudom s pohybovými problémami.

Pokiaľ niekto má alebo mal podobný problém ako ja, netreba ho podceňovať a vrele odporúčam navštíviť odbornú pomoc. 

Tomáš Harťanský

Už počas štúdia na Strednej zdravotníckej škole v BB som pochopil, že zdravý pohyb nenahradí nič iné. Študoval som v odbore masér a už počas praxe ma zaujala fyzioterapia. Pohyb ako taký je zdraviu prospešný, ak sa vykonáva správne. Fyzioterapeut necvičí bezducho s pacientom, ale je mu oporou počas celého priebehu liečby. Naučil som sa vcítiť sa do mentálneho stavu pacienta a tým vyriešiť daný problém. Neriešime len daný problém, ale staráme sa o ľudí a vedieme ich. 

Vždy mi bolo prízvukované, že daný pohyb si musím najprv osvojiť ja, aby som potom vedel pomôcť druhým. Sám cvičím už dlhé roky a venujem sa aj pohybom spojeným s ľudskou prirodzenosťou. Ako to už býva zvykom, prešiel som si ľahšími zraneniami aj ja. Fyzioterapia mi pomohla pokračovať v cvičení a teraz ja pomôžem Vám, aby ste zbytočne netrpeli. 

Zakladatelia BODY-CENTRA

Mgr. Peter JABLONSKÝ

Mgr. Henrieta JABLONSKÁ

Kontaktujte nás

Bolí Vás chrbtica alebo kĺby? Máte záujem o diagnostiku, alebo cvičebný program? Chcete sa dozvedieť viacej?