O nás

Henrieta Jablonská

Ahoj, volám sa Henrieta Jablonská a už od detstva som chcela robiť NIEČO s pohybom, čo by ľuďom pomohlo v ich zdraví. No a nakoniec som vyštudovala filozofickú fakultu. Úplne mimo toho, čo teraz robím.

Po vysokej škole som sa išla „zotaviť“ na dvojmesačnú brigádu do špičkového rehabilitačno-športového zariadenia, akože robiť rozcvičky športovcom. Nakoniec som tam dobrovoľne zamrzla na päť rokov. Veľmi veľa som sa tam naučila, prešla som všetkými oddeleniami, urobila si množstvo odborných kurzov o cvičeniach, masážach a iných terapiách. Aj napriek vedomostiam som ale v stále nebola uznávaná v zdravotníckej komunite. To ma vyprovokovalo, aby som si urobila univerzitné vzdelanie v obore fyzioterapia. Bolo to moje najlepšie rozhodnutie v mojom profesijnom živote, lebo som prepojila praktické skúsenosti z kurzov s vyšším teoretickým vzdelaním.Po čase sme si s manželom založili vlastné súkromné regeneračno-rehabilitačné stredisko, kde fungujeme doteraz.

A tak sa splnil môj sen z detstva. Už dvadsať rokov sa venujem tomu, čo ma baví: pomáham ľudom ZDRAVÝM POHYBOM.

Peter Jablonský

Celý život som športoval, boli roky keď som mal 2 až 3 tréningy denne, občas sa objavili bolesti chrbta, alebo kĺbov ako u každého bežného človeka, alebo športovca. Nejako som to rozchodil a makal som ďalej.

Po pár rokoch na tréningu zrazu prásk a začala veľká bolesť chrbta v hrudnej časti. Skoro pol roka som zdvihol ruku iba do výšky pleca. Nezlepšovalo sa to ani liekmi a bolo mi povedané, že si musím zvyknúť. Jasné na toto sa nezomiera, ale otravuje to denno-denne. Začal som sa viac zaoberať diagnostikami pohybového aparátu a pohybovou terapiou, experimentovať,  išlo to pomalými krôčikmi. Zrazu sa to všetko zlomilo, s manželkou Henrietou sme pochopili, že keď chceme riešiť problémy pohybového aparátu, musíme ho riešiť ako celok a nie segment (samostatne: chrbtica krčná, hrudná, krížová, koleno…).

Odvtedy sa všetko zmenilo. Dnes sa cieleným pohybom starám o seba, tým pádom môžem robiť všetko, a ponúkame to aj našim klientom.
ODVTEDY UŽ NIČ NEBOLO TAK, AKO PREDTÝM

Vladimír  Dúbravský

Volám sa  Vladimír  Dúbravský a  už viac ako 10 rokov sa zaoberám  cvičeniami a regeneráciou tela. Myslím si, že pohyb je radosť  a prejav harmónie a zdravia. Ale ako sa hýbať  správne, aby bol pohyb naozaj prospešný? A čo robiť v prípade ak sa harmónia a zdravie naruší?

Takéto otázky som si kládol v začiatkoch. Nebolo by skvelé, keby existoval  jeden zázračný systém, ktorý pomôže pri všetkom. No bolo.  Zorientovať sa v neprebernom množstve rôznych systémov  a ako vybrať ten,  ktorý pomôže  je dosť náročné. Skúste hádať, k akému záveru som prišiel. Možno teraz mnohých sklamem, no skúsenosti mi ukázali, že žiaden „všeliek“  neexistuje.  Najlepšie výsledky sa dosiahnu tak, že sa najprv zistia príčiny, ktorých väčšinou býva viac a následne sa vyberú pohybové aktivity aj z viacerých systémov, ktoré navrátia stratenú rovnováhu a harmóniu v človeku. Pri tom všetkom nesmieme zabúdať, že telo je jeden celok, pretože problémy s krkom nám môžu spôsobovať aj ploché nohy a cviky pri bolestiach krku nájdené niekde na internete nám neodstránia príčinu ani bolesti. Preto je potrebná pomoc pri hľadaní cesty, ktorá  vás  znova privedie k stratenej rovnováhe a harmónii.

Hľadanie tejto cesty považujem za svoje poslanie. A vašu prinavrátenú radosť z pohybu za moju odmenu.

Peter Plavec

Pred niekoľkými rokmi som mal úraz s ľavým ramenom. Pri preskúšaní z pohybovej zdatnosti, bol som profesionálny vojak, mi pri hádzaní granátom zrazu puklo v ramene a pocítil som v ňom bolesť.

Keďže som takých problémov pri aktívnom športe mal niekoľko, myslel som si, že je to len nejaké natiahnutie a po čase to prejde. Lenže som zistil, že som sa veľmi mýlil. V ramene som si natrhol väzivo a pobolievalo ma asi 6 mesiacov, hybnosť v ramene sa zhoršovala a musel som vyhľadať odbornú pomoc. Pomohli mi fyzioterapeuti cvikmi, po ktorých sa mi hybnosť ramena veľmi zlepšila. Toto zamestnanie ma veľmi zaujalo a po ukončení mojej vojenskej kariéry som sa zameral na regeneráciu tela, pretože som chcel tiež pomáhať ľudom s pohybovými problémami.

Pokiaľ niekto má alebo mal podobný problém ako ja, netreba ho podceňovať a vrele odporúčam navštíviť odbornú pomoc.

Kontaktujte nás

Bolí Vás chrbtica alebo kĺby? Máte záujem o diagnostiku, alebo cvičebný program? Chcete sa dozvedieť viacej?